BetaPack BYG-teamet hentede inspiration på DACH+HOLZ
BetaPacks BYG-team deltog for nylig på DACH+HOLZ International i Köln – en af de førende fagmesser for tag-, facade- og byggebranchen i Europa. Messen samler producenter, leverandører og fagfolk fra hele branchen og giver et aktuelt indblik i udviklingen inden for materialer, løsninger og metoder til byggeriet.
Formålet med besøget var at hente inspiration og følge markedets udvikling tæt, så vi fortsat kan tilbyde relevante og dokumenterede løsninger til den danske byggebranche.
I forbindelse med messen besøgte BYG-teamet blandt andet standen hos pro clima – MOLL bauökologische Produkte GmbH. Her havde vi en god faglig dialog med Jens Lüder Herms og Lisa Wegner om udviklingen i markedet samt behovet for dokumenterede løsninger inden for lufttæthed og fugthåndtering i både nybyggeri og renovering.
BetaPack er eneforhandler af pro clima’s produkter i Danmark og tilbyder deres løsninger til lufttæthed og fugthåndtering til den danske byggebranche.
Besøget på DACH+HOLZ International gav værdifuld indsigt i nye materialer og tendenser, som vi tager med hjem i arbejdet med at udvikle og rådgive om løsninger til byggeriets klimaskærm.
Lad os sammen finde
den rette løsning til jer
BetaPack tilbyder mere end bare produkter – vi tilbyder samarbejde og partnerskab. Kontakt os for en uforpligtende samtale, og hør mere om, hvordan vi kan hjælpe dig med at skabe løsninger, der matcher dine behov.
Læs mere nyt fra BetaPack

BetaPack søger Key Account Manager – Projektsalg
Motiveres du af udvikling og salg i tæt samarbejde med kunder og kolleger i byggebranchen? – og ønsk …

En ny æra for BetaPack
Efter 28 år med samme logo og visuelle identitet har vi taget et stort skridt ind i fremtiden. Den 1 …
Klar til fremtidens byggeri?
Praktiske løsninger og stærk faglighed på Building Green i København
